Атрактивна локација со поглед кон Охридското Езеро!

Вила Дудан се наоѓа во непосредна близина до плажите, стариот град и главните туристички атракции. Вила Дудан ви нуди удобност и одлични услови за ваш незаборавен одмор. Бесплатен WiFi е достапен на јавните места во градот. Светлите и пространи соби нудат комфорно уживање или пак можеби почеток на нов денот исполнет со нова авантура. Нашите гости можат да користат бесплатен WiFi пристап или да гледаат кабловска телевизија. Сите простории кои ги нуди Вила Дудан се опремени со фрижидер. Секој апартман има своја бања. Заедничката кујна се наоѓа во ходникот, а во непосредна близина има бесплатен јавен паркинг. Гостите можат да се сончаат на тераса.

Вила Дудан - Охрид

Брегот на езерото е оддалечен само на 100 метри од Вила Дудан. До познатата црква Света Софија може да стигнете со 5 минутно пешачење. Средновековната Самуилова тврдина е оддалечена само на 2 км. Охридскиот аеродром е одалечен само на 15 минутно возење со автомобил.

Според голем број ривјуа, особено напишани од двојките, областа во која се наоѓа Вила Дудан е нивниот најомилен дел од Градот Охрид.

Контакт


070 353999

maslovaljupka@gmail.com

www.villadudan.com

Социјални мрежи


Адреса


ул. Јане Сандански
бр. 12 Охрид
Македонија